המדריך לבחירת המנעולן הנכון!

המדריך לבחירת המנעולן הנכון!

ראשית נשאל מי הוא מנעולן מוסמך / מורשה?

מנעולן מורשה הינו מנעולן שעבר הכשרה במקצוע מנעולן ועמד בכל דרישות הקורס ונושא תעודה של מנעולן מוסמך.

מה כדאי לבדוק לפני הזמנת המנעולן לבצע שירות?

לקוח שנתקל בתקלה בדלת ומחפש פתרון, צריך תחילה לבדוק האם יש למנעולן חוות דעת והמלצות על עבודות שביצע בעבר, אח"כ מומלץ לבדוק האם יש למנעולן מחירון שיעניק אינפורמציה חשובה כגון: האם המנעולן הספציפי הזה מתקן את התקלה הספציפית שיש בדלת, עלות של תיקון התקלה שיש בדלת, אחריות על העבודה וכ"ו.

מה מומלץ לבדוק לפני מתן השירות ותחילת עבודה?

לקוח שזקוק לשירותי מנעולנות ופריצה מקצועיים רשאי (ומומלץ) לבקש מהמנעולן שיציג תעודת מנעולן מוסמך. כך ידע הלקוח שהמנעולן שעומד מולו ושעתיד לתת לו שירות הינו מנעולן מקצועי ומורשה שיבצע עבודה מקצועית ואיכותית. כך גם ידע הלקוח שהוא יקבל תמורה הולמת לתשלום הכספי שהוא עתיד לשלם עבור השירות.

בתעודת המנעולן חייבים להופיע: שם פרטי, שם משפחה, מס' תעודת זהות, תמונה והיכן קיבל המנעולן את ההסמכה שלו.

כיצד נראה ביקור מקצועי ואמין של מנעולן מומסך?

כאשר המנעולן מגיע לבית הלקוח או לבית העסק, עליו לאתר ולאבחן את התקלות והליקויים באופן המקצועי והיעיל ביותר ולאחר מכן להציג בפני הלקוח את ממצאי הבדיקה. אח"כ המנעולן יציג בפני הלקוח את אפשרויות התיקון בהתאם לממצאי הבדיקה, יציג הצעת מחיר מפורטת ויבקש את אישורו לתחילת ביצוע העבודה.

ללקוח יש שלוש אפשרויות:

  • לא להסכים ואז המנעולן לא יבצע את העבודה. במצב זה על הלקוח לשלם למנעולן עבור עלות ביקור (קריאת שירות) בסכום של כ – 100 ₪.
  • להסכים חלקית, כלומר לא לתקן את כל התקלות, אלא לתקן רק חלק מהתקלות לפי בחירתו.
  • להסכים לתקן את כל התקלות ולהסכים להצעת המחיר, כלומר המנעולן ייתקן את כל התקלות באופן המקצועי ביותר ועל הצד הטוב ביותר.

מתי יש להעביר תשלום ומה צריך להיות מצוין בקבלה?

את התשלום יש להעביר למנעולן בעת סיום העבודה ולאחר תיקון התקלות שסוכמו עם הלקוח. לאחר שהמנעולן קיבל את התשלום, עליו למסור קבלה עבור התשלום שקיבל ורצוי שיהיה רשום בקבלה את משך זמן האחריות.